Automatyczne tworzenie bibliografii

Bibliografia jest jednym z najważniejszych elementów każdej pracy zaliczeniowej. Na niej opiera się merytoryczna zawartość pracy, ją również często chcą znać wykładowcy, aby wiedzieć, do jakich lektur sięgnął student. Tworzenie bibliografii w programie Word jest dość proste.

Rozwiązanie:

Aby stworzyć bibliografię w programie Word, należy najpierw pamiętać, że zawiera ona zarówno cytowane źródła, jak również wszystkie źródła zawarte w przypisach. Z tego powodu należy dodawać cytaty przez opcję „Wstaw cytat”, znajdującą się w karcie „Odwołania”.

bibliografia

Jeśli mamy zgromadzone źródła, jednym, co musimy zrobić, jest wejście w kartę „Odwołania” i wybranie przycisku „Bibliografia”.

bibliografia

Rozwinie się lista, z której można wybrać gotowy wzorzec tworzenia bibliografii pod kątem graficznym. Można wybrać również przycisk „Wstaw bibliografię”, który wstawi bibliografię w podstawowym, najprostszym wzorcu graficznym.

bibliografia

Jeżeli po próbie wstawienia bibliografii pojawia się komunikat o braku źródeł, oznacza to, że musimy dodać ponownie dotychczasowe źródła poprzez opcję opisaną w pierwszym akapicie.

Zobacz również:

Jak stworzyć listę adresatów do korespondencji seryjnej?
Jak ustawić kolor tła strony?
Jak obramować fragment tekstu?
Jak włączyć numerowanie wierszy?
Jak dodać plik PDF do programu pakietu Office?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady