Co zrobić, gdy Word nie podkreśla błędów?

Problem:
Pisząc dokument popełniamy różnego rodzaju błędy wynikające z pośpiechu. Często wygodniej je poprawiać od razu niż dopiero po napisaniu tekstu, tym bardziej, jeśli mamy dłuższy tekst. W takich sytuacjach poprawianie dużej ilości pomyłek, np. literówek może być dość uciążliwe.
 
Rozwiązanie:
Aby móc poprawiać błędy od razu musimy je najpierw zauważyć. Zależnie od ustawień programu Word może podkreślać niepoprawnie napisane wyrazy na czerwono lub je ignorować. Pokażę, co zrobić, aby włączyć opcję pokazywania błędów.
 
Klikamy na symbol Office w lewym górnym rogu. Z listy rozwijanej wybieramy jeden z dwóch przycisków na samym dole – Opcje programu Word.
 
Z listy z lewej strony zaznaczamy opcję Sprawdzanie. Wtedy pojawi się kilka opcji po prawej stronie. 
Z sekcji Podczas poprawiania pisowni i gramatyki w programie Word zaznaczamy Sprawdź pisownię w trakcie pisania.
 
 
Z kolei, jeśli piszemy tekst zawierający dużo słów, których nie ma w słowniku np. nazwiska lub zapożyczenia warto czasem wyłączyć opcję pokazywania błędów.
 
W polu Wyjątki wybieramy nazwę dokumentu, z którym pracujemy. Zaznaczamy opcję Ukryj błędy ortograficzne tylko w tym dokumencie.
 
Znając takie ustawienia możemy sobie znacznie ułatwić pracę z dokumentem, dlatego zachęcam do czytania pozostałych porad! 

Zobacz również:

Jak szybko przesunąć tekst na następną stronę?
Jak wykropkować puste miejsca do uzupełnienia?
Jak zmienić konkretne słowa w dokumencie na inne?
Jak ustawić grafikę za tekstem?
Jak udostępnić dokument tylko do odczytu?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady