Co zrobić, gdy zniknie pasek narzędzi?

Problem:
Co zrobić, gdy zniknie pasek narzędzi?

Word 2007 posiada dość rozbudowany graficznie pasek narzędzi. Istnieje możliwość minimalizacji paska, w ten sposób, że widzimy jedynie nazwy kart. To rozwiązanie może być wygodne, ponieważ pozostawia na ekranie więcej miejsca na wyświetlanie tekstu. Może się jednak zdarzyć, że pasek ukryliśmy przypadkowo, a chcemy pracować z domyślną wersją…


Rozwiązanie:


I. Praca ze zminimalizowanym paskiem narzędzi

Mamy zminimalizowany pasek narzędzi – widać na nim jedynie nazwy kart.

Możemy pracować z tak zwiniętym paskiem. Wówczas należy kliknąć lewym przyciskiem myszy na nazwę danej karty i wszystkie narzędzia „pokazują się”.

Aby ponownie ukryć Narzędzia – wrócić do zminimalizowanej wersji – klikamy ponownie na nazwę danej karty. Można także kliknąć nazwę innej karty, aby przejść do innego zestawu narzędzi.

W momencie, gdy zaczynamy edytować dokument – otwarte karty automatycznie ukrywają się.

II. Przywrócenie domyślnego paska narzędzi

Aby włączyć lub wyłączyć minimalizację paska odpowiednio zaznaczamy lub odznaczamy polecenie Minimalizuj Wstążkę. Aby to zrobić klikamy strzałkę w dół obok symbolu Office – lewy górny róg okna aplikacji. Z listy opcji wybieramy Minimalizuj wstążkę.

U nas pasek jest zminimalizowany, więc opcja jest zaznaczona.

Odznaczamy ją – klikając lewym przyciskiem myszy. Teraz pasek pojawia się w normalnej formie.

Zobacz również:

Jak ustawić automatyczne zapisywanie dokumentu?
Jak stworzyć zakładkę do książki?
Jak skopiować formatowanie fragmentu tekstu?
Jak szybko dodać hasło do spisu treści?
Jak znaleźć w dokumencie słowo i zamienić je na inne?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady