Co zrobić, gdy zniknie pasek narzędzi?

Problem:
Co zrobić, gdy zniknie pasek narzędzi?

Word 2007 posiada dość rozbudowany graficznie pasek narzędzi. Istnieje możliwość minimalizacji paska, w ten sposób, że widzimy jedynie nazwy kart. To rozwiązanie może być wygodne, ponieważ pozostawia na ekranie więcej miejsca na wyświetlanie tekstu. Może się jednak zdarzyć, że pasek ukryliśmy przypadkowo, a chcemy pracować z domyślną wersją…


Rozwiązanie:


I. Praca ze zminimalizowanym paskiem narzędzi

Mamy zminimalizowany pasek narzędzi – widać na nim jedynie nazwy kart.

Możemy pracować z tak zwiniętym paskiem. Wówczas należy kliknąć lewym przyciskiem myszy na nazwę danej karty i wszystkie narzędzia „pokazują się”.

Aby ponownie ukryć Narzędzia – wrócić do zminimalizowanej wersji – klikamy ponownie na nazwę danej karty. Można także kliknąć nazwę innej karty, aby przejść do innego zestawu narzędzi.

W momencie, gdy zaczynamy edytować dokument – otwarte karty automatycznie ukrywają się.

II. Przywrócenie domyślnego paska narzędzi

Aby włączyć lub wyłączyć minimalizację paska odpowiednio zaznaczamy lub odznaczamy polecenie Minimalizuj Wstążkę. Aby to zrobić klikamy strzałkę w dół obok symbolu Office – lewy górny róg okna aplikacji. Z listy opcji wybieramy Minimalizuj wstążkę.

U nas pasek jest zminimalizowany, więc opcja jest zaznaczona.

Odznaczamy ją – klikając lewym przyciskiem myszy. Teraz pasek pojawia się w normalnej formie.

Zobacz również:

Jak wydrukować więcej niż jedną kopię?
Jak wstawić obraz za pomocą formantu?
Jak wstawić automatyczny spis treści?
Jak usunąć numerację stron?
Jak udostępnić dokument tylko do odczytu?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady