Czym różnią się rozdzielczości prezentacji?

Każda z prezentacji jest ustawiana w domyślnej rozdzielczości – najmniejszej z dostępnych. Istnieje jednak możliwość zmiany warunków prezentacji, w tym również rozdzielczości jej wyświetlania. Jest to opcja niezbędna w przypadku, gdy zależy nam bardziej na jakości obrazu niż na płynności wyświetlania, albo gdy mamy bardzo dobry sprzęt do jej odtworzenia.

Rozwiązanie:

 

Rozdzielczość ma wpływ na dwie rzeczy. Pierwszą z tych rzeczy jest jakość wyświetlanych slajdów. Jeśli więc robimy prezentacje z grafiką czy niewielkimi elementami tekstowymi, lepiej będzie skorzystać z wyższej rozdzielczości, która pozwoli na wierniejsze odtworzenie elementów zawartych na slajdach.

Drugą kwestią, na którą wpływ ma rozdzielczość prezentacji, jest prędkość odtwarzania. Jeśli prezentacja ma być dynamiczna, a elementy nie muszą być odtwarzane z najwyższą dbałością o szczegóły, należy skorzystać z możliwie niskiej rozdzielczości.

Istotne jest również dopasowanie rozdzielczości do ekranu, na którym będzie wyświetlona prezentacja. Informacje o odpowiednim dopasowaniu rozdzielczości powinniśmy uzyskać w specyfikacji ekranu.

Aby zmienić rozdzielczość, należy wejść w menu Pokaz slajdów i z rozwijanego menu wybrać odpowiednią wartość rozdzielczości.

rozdzielczości

Zobacz również:

Jak dodać plik PDF do programu pakietu Office?
Jak zapisać pokaz z obsługą makr?
Jak dodać objaśnienia w chmurce?
Jak nagrać i dodać dźwięk do prezentacji?
Jak dodać hiperłącze w formie adresu e-mail do slajdu?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady