Czym są formanty w programie Word?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z istnienia dodatkowej zakładki menu w programie Word, która umożliwia dostęp do formantów zawartości. Formanty te można wstawić do programu w celu stworzenia dodatkowego okna tekstu albo nietypowej zawartości, aktywnej dla użytkownika.

Rozwiązanie:

Formanty zawartości dostępne są w zakładce Deweloper, którą należy włączyć przez personalizację wstążki menu, o czym było już mówione w poprzednich poradach. Zakładka menu pojawi się na ostatniej pozycji we wstążce menu, za zakładką Widok”.

deweloper

Nas interesuje pole opcji nazwane „Formanty”, znajdujące się między polami „Dodatki” a „XML”. Podzielone jest ono na dwie części. Pierwsza część zawiera szereg przycisków, które będą nas interesowały w pierwszej kolejności. Przyciski te odpowiedzialne są za wstawianie kolejnych formantów. Druga część to „Tryb projektowania” wraz z właściwościami poszczególnych formantów oraz możliwością ich grupowania po stworzeniu.

formanty

Zobacz również:

Jak zmienić wygląd tabeli za pomocą stylów formatowania?
Wstawianie przypisów
Jak dodać podpis do obrazka?
Jak stworzyć listę rzeczy do zrobienia?
Jak odzyskać niezapisane pliki?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady