Czym są ułatwienia dostępu w prezentacji?

Program PowerPoint służy do tworzenia prezentacji o różnym celu oraz w różnych formach. Dzięki rozbudowanym funkcjom programu możliwe jest dostosowanie odpowiednich ułatwień dostępu do aktualnej wersji prezentacji.

Rozwiązanie:

Ułatwienia dostępu to zakres opcji, które pozwalają na łatwiejszy dostęp do prezentowanych materiałów dla osób niepełnosprawnych. Takie ułatwienia mogą pomagać w odczytaniu prezentacji. Program posiada funkcję sprawdzania, czy przypadkiem część zawartości prezentacji nie jest trudna w odczytaniu dla osoby mogącej mieć z tym problem.

Aby sprawdzić, czy takie treści nie występują w prezentacji, należy wejść w zakładkę „Plik” i wybrać opcję „Informacje”.

ułatwienia

Następnie należy kliknąć na przycisk „Wyszukaj problemy”. Z rozwijanej listy należy wybrać opcję „Sprawdź ułatwienia dostępu”.

ułatwienia

Przy wykryciu problemów w odczytywaniu prezentacji, w bocznym oknie pojawiać się będą po kolei błędy oznaczone czerwonym wykrzyknikiem.

ułatwienia

Zobacz również:

Jak ustawić preferencje językowe prezentacji?
Gdzie znajdują się szablony prezentacji?
Jak wydrukować kilka slajdów na jednej stronie?
Jak edytować styl tła slajdu?
Jak sprawdzić, ile trwa prezentacja?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady