Czym są ułatwienia dostępu w prezentacji?

Program PowerPoint służy do tworzenia prezentacji o różnym celu oraz w różnych formach. Dzięki rozbudowanym funkcjom programu możliwe jest dostosowanie odpowiednich ułatwień dostępu do aktualnej wersji prezentacji.

Rozwiązanie:

Ułatwienia dostępu to zakres opcji, które pozwalają na łatwiejszy dostęp do prezentowanych materiałów dla osób niepełnosprawnych. Takie ułatwienia mogą pomagać w odczytaniu prezentacji. Program posiada funkcję sprawdzania, czy przypadkiem część zawartości prezentacji nie jest trudna w odczytaniu dla osoby mogącej mieć z tym problem.

Aby sprawdzić, czy takie treści nie występują w prezentacji, należy wejść w zakładkę „Plik” i wybrać opcję „Informacje”.

ułatwienia

Następnie należy kliknąć na przycisk „Wyszukaj problemy”. Z rozwijanej listy należy wybrać opcję „Sprawdź ułatwienia dostępu”.

ułatwienia

Przy wykryciu problemów w odczytywaniu prezentacji, w bocznym oknie pojawiać się będą po kolei błędy oznaczone czerwonym wykrzyknikiem.

ułatwienia

Zobacz również:

Jak przygotować podstawowy pokaz slajdów?
Jak szybko zmienić wielkość liter w slajdzie?
Jak uzyskać szybkie podpowiedzi w tłumaczeniu?
Jak sprawić, aby slajd się nie wyświetlał w trakcie prezentacji bez usuwania go?
Jak równo ustawić obiekty na slajdzie?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady