Czym są wpisy do indeksu i jak dodawać je do dokumentu?

Aby móc korzystać w pełni z wpisów indeksów, należy na początku poznać ich naturę i cel stworzenia.

Rozwiązanie:

Wpisy indeksu to nic innego niż jedna z opcji programu Microsoft Word, pozwalająca na zawieranie dodatkowych informacji na temat danego obiektu.

Wpisy indeksu mogą być dodawane do:

– wpisów samych w sobie – wówczas mogą one odsyłać od jednego wpisu do innego, zawierającego np. szersze objaśnienie danej kategorii; takie wpisy stosuje się również do wpisu, który zawiera się w danej kategorii, tj. jest od niej mniej rozległy;

– zagadnień, które są szerzej opisane na konkretnych stronach zawartych w dokumencie; np. wówczas, gdy strony te traktują o zagadnieniu w szerszym aspekcie, tłumaczą je czy objaśniają jego naturę;

– wyrazów, symboli, zwrotów – w przypadku, gdy o obiekcie mówi się szerzej w innym miejscu.

Wpisy indeksu, które zostały zastosowane w danym dokumencie, są przez program Word automatycznie porządkowane według wybranych kryteriów, co pozwala zachować porządek, np. usunąć zdublowane wpisy czy połączyć je w całość.

Wszystkie opcje dotyczące wstawiania wpisów indeksu znajdują się w karcie „Odwołania”, w zbiorze opcji „Indeks”.

indeks

Zobacz również:

Jak zapisać plik w wybranym katalogu?
Jak przetłumaczyć tekst za pomocą Worda?
Automatyczne tworzenie bibliografii
Jak zmienić wygląd tabeli za pomocą stylów formatowania?
Jak dodać plik PDF do programu pakietu Office?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady