Dodawanie animacji

Jedną z najwygodniejszych i najistotniejszych rzeczy w programie PowerPoint jest możliwość animowania obiektów w prezentacji podczas jej odtwarzania. Nadmiar efektów może zakłócić przekaz, jednak rozsądne ich zastosowanie jest bardzo wygodne przy prezentacji treści.

Rozwiązanie:

Animacje, w odróżnieniu do przejść slajdów, ustawiane są dla wszystkich elementów osobno. Oznacza to, ze każdy obiekt w slajdzie może mieć swoją animację. Za ustawianie animacji odpowiedzialny jest pasek narzędzi „Animacje”.

prezentacja

Aby dodać animację, należy kliknąć na obiekt, a następnie wybrać animację z listy (1). Wówczas uaktywnią się również pozostałe opcje, które w przypadku animacji są istotne, czyli sposób jej odtwarzania. Można ustawić początek animacji (2) na kliknięcie albo ustawić czasowo, aby odtworzyła się ona po poprzedniej albo przed następną w określonym odcinku trwania. Opcja z kliknięciem myszy jest wygodniejsza, jeśli jednocześnie prowadzimy wykład. Dodatkowo, możemy przesuwać kolejność animacji w slajdzie (3), jeśli jest więcej niż jeden obiekt.

Na obrazku pojawią się niewielkie cyfry oznaczające kolejność odtwarzania animacji w slajdzie.

prezentacja

Zobacz również:

Jak wstawić wykres do slajdu?
Jak przygotować prezentację?
Jak edytować styl tła slajdu?
Jak zapisać własny szablon prezentacji?
Jak wyłączyć tło podczas edycji prezentacji?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady