Dodawanie animacji

Jedną z najwygodniejszych i najistotniejszych rzeczy w programie PowerPoint jest możliwość animowania obiektów w prezentacji podczas jej odtwarzania. Nadmiar efektów może zakłócić przekaz, jednak rozsądne ich zastosowanie jest bardzo wygodne przy prezentacji treści.

Rozwiązanie:

Animacje, w odróżnieniu do przejść slajdów, ustawiane są dla wszystkich elementów osobno. Oznacza to, ze każdy obiekt w slajdzie może mieć swoją animację. Za ustawianie animacji odpowiedzialny jest pasek narzędzi „Animacje”.

prezentacja

Aby dodać animację, należy kliknąć na obiekt, a następnie wybrać animację z listy (1). Wówczas uaktywnią się również pozostałe opcje, które w przypadku animacji są istotne, czyli sposób jej odtwarzania. Można ustawić początek animacji (2) na kliknięcie albo ustawić czasowo, aby odtworzyła się ona po poprzedniej albo przed następną w określonym odcinku trwania. Opcja z kliknięciem myszy jest wygodniejsza, jeśli jednocześnie prowadzimy wykład. Dodatkowo, możemy przesuwać kolejność animacji w slajdzie (3), jeśli jest więcej niż jeden obiekt.

Na obrazku pojawią się niewielkie cyfry oznaczające kolejność odtwarzania animacji w slajdzie.

prezentacja

Zobacz również:

Jak ustawić przejście slajdu po kliknięciu myszą?
Jak zarejestrować prezentację z narracją?
Jak dodać obraz jako tło slajdu?
Jak rozciągnąć slajd do rozmiaru papieru podczas wydruku?
Jak sprawdzić pisownię obcego języka w slajdach?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady