Dodawanie prezentacji do porównania

Aby móc porównać dwie prezentacje, należy przede wszystkim wybrać je z posiadanych folderów. Trzeba pamiętać, aby obie prezentacje miały ten sam typ rozszerzenia, co może wymagać od nas zmiany rozszerzenia w przypadku prezentacji starszych, pochodzących z innych wersji programu PowerPoint

Warto umieścić obie prezentacje w jednym folderze, i wykonać ich kopie zapasowe, co pozwoli na zabezpieczenie obu wersji przed ewentualnymi pomyłkami w scalaniu.

Aby móc porównać dwie prezentacje, należy na początek włączyć pierwszą z nich, wejść w zakładkę Recenzja i tam wybrać opcję „Porównaj”.

porównanie

Otworzy się nowe okno dialogowe, w którym możliwe będzie wybranie prezentacji do dodania. Z bocznej szpalty (1) należy wybrać lokalizację prezentacji, następnie kliknąć na prezentację (2) i zatwierdzić opcją „Scal” (3).

porównanie

Zobacz również:

Jak stworzyć kalendarz adwentowy?
Jak wstawić gotowe kształty do slajdu?
Jak zmienić widok prezentacji?
Jak recenzować prezentację za pomocą komentarzy?
Jak dodać obramowanie do drukowanych slajdów?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady