Dodawanie prezentacji do porównania

Aby móc porównać dwie prezentacje, należy przede wszystkim wybrać je z posiadanych folderów. Trzeba pamiętać, aby obie prezentacje miały ten sam typ rozszerzenia, co może wymagać od nas zmiany rozszerzenia w przypadku prezentacji starszych, pochodzących z innych wersji programu PowerPoint

Warto umieścić obie prezentacje w jednym folderze, i wykonać ich kopie zapasowe, co pozwoli na zabezpieczenie obu wersji przed ewentualnymi pomyłkami w scalaniu.

Aby móc porównać dwie prezentacje, należy na początek włączyć pierwszą z nich, wejść w zakładkę Recenzja i tam wybrać opcję „Porównaj”.

porównanie

Otworzy się nowe okno dialogowe, w którym możliwe będzie wybranie prezentacji do dodania. Z bocznej szpalty (1) należy wybrać lokalizację prezentacji, następnie kliknąć na prezentację (2) i zatwierdzić opcją „Scal” (3).

porównanie

Zobacz również:

Jak uruchomić program w prezentacji?
Jak wydrukować nagłówek i stopkę w slajdach?
Jak wstawić obiekt wideo z pliku do slajdu?
Jak włączyć linijkę do slajdów w prezentacji?
Jak dodać teksturę jako tło slajdu?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady