Blok adresu pozwala na wstawienie konkretnych informacji adresowych do korespondencji seryjnej. Daje jednak możliwość nie tylko dobrania tych informacji, ale również wytypowania ich formy, odpowiedniej dla konkretnego sposobu kontaktowania się z odbiorcami w danej firmie.
Rozwiązanie:
Aby edytować blok adresu, należy wejść w zakładkę menu „Korespondencja”, po czym wybrać pole „Blok adresu”.
Otworzy się nowe okno dialogowe „Wstawianie pola adresu”. Pierwsza jego część nosi nazwę „Określ elementy adresu”. Najpierw znajduje się lista z przykładami, pozwalająca wybrać formę, w jakiej zwracamy się do adresata (1). Warto zauważyć, że po przejechaniu na dół listy znajdą się tam również formy odpowiednie w momencie, gdy adresatem jest małżeństwo. Kolejny element to pole wyboru „Wstaw nazwę firmy” (2), u nas nieaktywne, ponieważ nasza książka adresowa nie zawiera pola „Firma”. Następnie mamy element z polem wyboru „Wstaw adres pocztowy” (3), gdzie znajdują się również opcje wyboru, aktywne jeśli zachowamy wszystkie pola adresu w książce adresowej. Ostatnim elementem tej części okna dialogowego jest pole wyboru „Formatuj adres zgodnie z docelowym krajem/regionem” (4), które warto zostawić zaznaczone, jeśli wysyłamy korespondencję na terenie Polski.
Prawa część okna zawiera przede wszystkim „Podgląd” (1), w którym widzimy wszystkie wprowadzane po lewej, omówionej wyżej, stronie zmiany. Jest tutaj również przycisk pozwalający na przełączanie rekordów (2) z książki adresowej, aktywny gdy książka zawiera więcej niż jeden rekord. Poniżej znajduje się okno „Rozwiązywanie problemów” (3), w którym możemy dopasować pola niestandardowe do pól wbudowanych w opcje korespondencji seryjnej. Ostatnie są przyciski „OK” (4) dla wprowadzania zmian oraz „Anuluj” (5) dla ich anulowania.
Zobacz również:
Zapisywanie nowej listy adresatów
Jak ustawić obrazek równo z tekstem?
Jak formatować prace dyplomowe?
Jak zmienić styl rysunku / autokształtu?
Jak zmienić wygląd nagłówków – zmiana stylu?