Edytowanie tytułu wykresu

Tytuł wykresu zazwyczaj jest oznakowaniem tego jakich treści dotyczy wykres. Jest on składnikiem nieobowiązkowym, ale bardzo wygodnym przy tworzeniu dokumentacji.

Rozwiązanie:

Tytuł wykresu można edytować, klikając dwukrotnie na jego treść – wówczas zmieniamy treść, usuwając dotychczasowy tytuł i wpisując nowy. Po kliknięciu na pole tytułu prawym klawiszem myszki otworzy nam się lista opcji – dla edycji tytułu należy wybrać ostatnią z nich, tj. „Formatuj tytuł wykresu”.

wykres

Otworzy się nowe okno dialogowe „Formatowanie tytułu wykresu”. Z lewej strony (1) możemy wybrać wszystkie niezbędne opcje, które chcemy edytować, zaś z prawej znajdują się ich szczegóły (2).

wykres

Co więcej, czcionkę można edytować również za pośrednictwem zwykłych narzędzi, które znajdują się w zakładce menu „Narzędzia główne”.

wykres

Zobacz również:

Jak wyłączyć sprawdzanie pisowni dla dokumentu?
Jak zaznaczyć tekst?
Jak utworzyć listę adresatów korespondencji seryjnej?
Jak wstawić symbol lub znak specjalny?
Jak zmieniać kolejność sąsiadujących akapitów?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady