Jak dodać automatyczną datę slajdu?

Program PowerPoint służy nie tylko do tworzenia prezentacji, którą następnie będzie się odtwarzać przed widzami, ale również takiej, która będzie wydrukowana dla odbiorców.

Z tego powodu przydatną funkcją może być wstawianie automatycznej daty slajdu, która umiejscowi wykonanie i otrzymanie prezentacji na osi czasu danego odbiorcy.

Co więcej, automatyczna data jest przydatna również podczas nadzorowania realizacji pracy danego pracownika czy ucznia, w której skład wchodzi właśnie tworzenie prezentacji. Dzięki dacie można śledzić regularne postępy w pracach nad prezentacją.

Rozwiązanie:

 

Aby dodać automatyczną datę do slajdu, należy wejść w zakładkę Wstawianie i kliknąć opcję „Data i godzina”.

automatyczna-data-slajdu

Następnie otworzy się nowe okno dialogowe „Nagłówek i stopka, w którym należy zaznaczyć pole „Data i godzina” (1), a następnie „Automatyczna aktualizacja”, po czym wybrać opcje wyświetlania. Miejsce, w którym zostanie dodana data, pokazane jest w oknie „Podgląd” (2). Aby zaakceptować zmiany dla jednego slajdu, należy kliknąć „Zastosuj” (3). Aby automatyczna data pokazywała się na slajdach w całej prezentacji, należy wybrać opcję „Zastosuj do wszystkich” (4).

automatyczna-data-slajdu

Zobacz również:

Jak zmienić układ klawiatury dla pakietu Office w Windows 7?
Jak dodać zaufanego wydawcę?
Jak przesunąć grafikę za pole tekstowe?
Jak dodać gradient jako tło slajdu?
Jak porównać dwie prezentacje w trybie recenzji?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

View my other posts