Gdzie znajdują się szablony dokumentu?

Korzystanie z szablonów programu Word to jedna z możliwości, które w wygodny sposób pozwalają nam na niepowtarzanie pewnych czynności i zachowanie cennego czasu podczas pracy z programem. Warto jednak wiedzieć, jak należy otworzyć szablon dokumentu.

Rozwiązanie:

 

Aby skorzystać z szablonu dokumentu, należy wejść w menu „Plik” i wybrać opcję „Nowe”.

szablon

Zostanie otwarta cała zakładka dla tego okna. Po wybraniu opcji „Przykładowe szablony” (1) użytkownik zostanie odesłany do przykładowych szablonów, które oferuje program. Podobnie można znaleźć szablony korzystając z dużego ich wyboru w oknie „Szablony w witrynie Office.com” (3).

szablon

W przypadku wyboru opcji „Moje szablony” (3), użytkownikowi otworzy się nowe okno dialogowe, które odsyła do wyboru odpowiednich szablonów zapisanych przez samego użytkownika. Program samodzielnie znajduje te szablony i dostarcza je do szybkiego wyboru.

szablon

Zobacz również:

Jak wstawić ułamek?
Jak zapisać szablon dokumentu z obsługą makr?
Jak znaleźć ostatnio używany dokument?
Jak wydrukować adres na kopercie?
Jak ustawić pozycję obrazka w dokumencie?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady