Gdzie znajdują się szablony prezentacji?

Tworzenie prezentacji PowerPoint zwykle jest dość czasochłonne, dlatego warto przygotowywać sobie odpowiednie szablony. Jednocześnie, zapisują się one w niestandardowym miejscu w sposób domyślny, dlatego dobrze jest korzystać z nich, otwierając je już przez program.

Rozwiązanie:

 

Aby znaleźć szablony prezentacji, należy kliknąć w menu „Plik” i wybrać opcję „Nowe”.

szablony

Po prawej stronie otworzy się zbiór opcji. Po wybraniu przycisku „Przykładowe szablony” (1), podobnie jak i po wybraniu jednej z pozycji w oknie „Szablony w witrynie Office.com” (2), użytkownikowi zostaną pokazane szablony gotowe w programie, z których bez przeszkód może korzystać.

szablony

W przypadku wyboru opcji „Moje szablony” (3), pojawi się nowe okno dialogowe. Jeśli mieliśmy zapisane jakiekolwiek szablony prezentacji, to pokażą się w tym oknie, gotowe do szybkiego wybrania. Jest to opcja bardzo wygodna ze względu na domyślne i docelowe miejsce zapisu szablonów prezentacji.

szablony

Zobacz również:

Jak dodać obramowanie do drukowanych slajdów?
Jak usunąć zaufanego wydawcę?
Jak wyświetlić prezentację na kilku monitorach?
Jak wydrukować kilka slajdów na jednej stronie?
Jak dodać gotowy motyw do slajdu?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady