Gdzie znajdują się szablony prezentacji?

Tworzenie prezentacji PowerPoint zwykle jest dość czasochłonne, dlatego warto przygotowywać sobie odpowiednie szablony. Jednocześnie, zapisują się one w niestandardowym miejscu w sposób domyślny, dlatego dobrze jest korzystać z nich, otwierając je już przez program.

Rozwiązanie:

 

Aby znaleźć szablony prezentacji, należy kliknąć w menu „Plik” i wybrać opcję „Nowe”.

szablony

Po prawej stronie otworzy się zbiór opcji. Po wybraniu przycisku „Przykładowe szablony” (1), podobnie jak i po wybraniu jednej z pozycji w oknie „Szablony w witrynie Office.com” (2), użytkownikowi zostaną pokazane szablony gotowe w programie, z których bez przeszkód może korzystać.

szablony

W przypadku wyboru opcji „Moje szablony” (3), pojawi się nowe okno dialogowe. Jeśli mieliśmy zapisane jakiekolwiek szablony prezentacji, to pokażą się w tym oknie, gotowe do szybkiego wybrania. Jest to opcja bardzo wygodna ze względu na domyślne i docelowe miejsce zapisu szablonów prezentacji.

szablony

Zobacz również:

Jak wstawić obiekt SmartArt do prezentacji?
Jak formatować SmartArt jako grafikę?
Jak dodawać ścieżkę ruchu w slajdzie?
Jak edytować motyw tła slajdu?
Jak przygotować podstawowy pokaz slajdów?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady