Jak automatycznie skopiować formatowanie komórek?

Program Excel pozwala na tworzenie rozmaitych dokumentów opierających się na zestawieniach oraz obliczeniach, które jednak są przystosowane również do wizualnego użytku, a więc muszą być odpowiednio formatowane.

Jednocześnie dane na arkuszu niejednokrotnie będą dopisywane, co oznacza, że konieczne byłoby przygotowanie dodatkowych komórek, o których jednak ilości nie wiemy, albo powtarzanie formatowania w kolejnych warunkach. Okazuje się, ze jest na to łatwiejszy sposób.

Rozwiązanie:

 

Na początek należy kliknąć w komórkę, która posiada odpowiednie formatowanie, a która sąsiaduje z komórkami, do których formatowanie ma być skopiowane. W rogu pojawi się mały kwadracik.

formatowanie

Należy nacisnąć klawiszem myszy na kwadracik, po czym przesunąć go po komórkach, w które chcemy skopiować formatowanie. Następnie należy kliknąć na małe okienko pokazujące się w prawym dolnym rogu zaznaczenia, i wybrać opcję „Wypełnij tylko formatami”.

formatowanie

W ten sposób zostanie skopiowane formatowanie, a nie treść komórki.

Zobacz również:

Jak zsumować liczby odpowiednie każdej danej wartości w arkuszu?
Jak utworzyć tabelę w Excelu?
Jak obliczyć wysokość rat kapitałowych spłaconych w danym okresie?
Jak szybko dopasować szerokość i wysokość komórek do tekstu?
Jak zmienić kolumnę w wiersz (i odwrotnie)?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady