Jak automatycznie uruchamiać skoroszyt po starcie Windows 7?

Jeśli nasza praca zawodowa opiera się przede wszystkim na pracy z programem Excel w systemie operacyjnym Windows 7, możemy chcieć, aby po starcie systemu automatycznie otwierał się nowy plik programu Excel. Jest to możliwe dzięki prostej czynności, która zaoszczędzi nam wysiłku związanego z uruchamianiem nowego programu ręcznie.

Rozwiązanie:

Aby zainicjować automatyczne otwarcie skoroszytu po starcie komputera, należy przede wszystkim wejść w menu „Start”, następnie wybrać opcję „Wszystkie programy” oraz na liście przewijanej znaleźć folder „Microsoft Office”.

autostart

Następnie w folderze należy znaleźć program Microsoft Excel 2010 i kliknąć na niego prawym przyciskiem myszy, wybierając opcję „Kopiuj”.

autostart

Następnie wracamy do menu „Start” i w opcji „Wszystkie programy” wyszukujemy folder „Autostart”. Ponownie klikamy na folder prawym przyciskiem myszy, wybierając opcję „Eksploruj”.

autostart

Otworzy się nowy folder. Klikamy w wolną przestrzeń prawym przyciskiem myszy i wybieramy opcję „Wklej”.

autostart

Skrót do programu Excel został wklejony i program zostanie automatycznie uruchomiony po starcie systemu.

autostart

Zobacz również:

Jak zakreślić nieprawidłowe dane?
Jak chronić arkusz przed innymi użytkownikami?
Jak stworzyć spis telefonów w firmie?
Jak posortować komórki alfabetycznie?
Jak wyróżnić komórki skalą kolorów zależnie od wartości?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady