Jak automatycznie wykonać numerowanie kolumn bądź wierszy?

Program Excel służy przede wszystkim do wykonywania rozmaitych zestawień, a co za tym idzie – w większości przypadków konieczne jest dodanie numerowania do kolumn czy wierszy.

Numerowanie wiele osób dodaje po kolei, co jednak przy dużych zestawieniach nie jest oszczędnością czasu, a do tego staje się po prostu nudne. Dlatego w Excelu da się wstawić automatyczne numerowanie kolumn czy wierszy w określonym zakresie.

Rozwiązanie:

 

Aby wykonać numerowanie wierszy lub kolumn, należy na początek wpisać dwie pierwsze liczby, od których ma się rozpocząć numerowanie. Mogą to być zarówno cyfry 1 i 2, jak również każde inne cyfry. Następnie należy je zaznaczyć – w rogu pojawi się mały kwadracik.

numerowanie

Następnie należy najechać kursorem na kwadracik i przeciągnąć go przez określoną liczbę komórek, które chcemy objąć numerowaniem.

numerowanie

Po puszczeniu klawisza myszy numerowanie zostanie wykonane.

numerowanie

Zobacz również:

Jak obliczyć rzeczywistą stopę procentową?
Jak dodać słupki błędu na wykresie przestawnym?
Jak wstawić hiperłącze do pliku?
Jak wstawić obrazek Clipart?
Jak rozdzielić zawartość jednej kómórki do kilku komórek?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady