Jak dodać animację w slajdzie?

Program PowerPoint posiada przygotowany szereg rozmaitych animacji, którymi można urozmaicić pokaz slajdów w ramach każdego elementu slajdu.

Animacje te są zazwyczaj dość proste i nie odciągają bardzo uwagi od merytorycznej warstwy prezentacji. Warto z nich skorzystać, gdy merytoryka ma pozostać na pierwszym miejscu.

Rozwiązanie:

 

Aby włączyć animację, należy najpierw kliknąć na element, do którego ma być dodana animacja. Następnie mamy dwie drogi wyboru. W zakładce menu „Animacje” znajduje się lista animacji „Animacja” (1) oraz funkcja „Dodaj animację” (2).

dodawanie animacji

Po wybraniu którejkolwiek z funkcji można zobaczyć rozwinięte okno dialogowe. Animacje są tutaj podzielone na trzy działy. Pierwszy to animacje „Wejście” (1), czyli na pojawienie się elementów na ekranie. Drugi to animacje „Wyróżnienie” (2), czyli wyróżniające dany element na tle całego slajdu. Trzeci to „Wyjście” (3), czyli animacje, które wyprowadzają element ze slajdu – najrzadziej używane.

dodawanie animacji

Wybranie danej animacji można wykonać poprzez kliknięcie na nią.

 

 

 

Zobacz również:

Jak zapisać prezentację jako plik PDF?
Jak dodać kolor jako tło slajdu?
Jak usunąć tło ze zdjęcia w albumie fotograficznym?
Jak stworzyć test wielokrotnego wyboru?
Jak sprawdzić, ile trwa prezentacja?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady