Jak dodać automatyczną datę slajdu?

Program PowerPoint służy nie tylko do tworzenia prezentacji, którą następnie będzie się odtwarzać przed widzami, ale również takiej, która będzie wydrukowana dla odbiorców.

Z tego powodu przydatną funkcją może być wstawianie automatycznej daty slajdu, która umiejscowi wykonanie i otrzymanie prezentacji na osi czasu danego odbiorcy.

Co więcej, automatyczna data jest przydatna również podczas nadzorowania realizacji pracy danego pracownika czy ucznia, w której skład wchodzi właśnie tworzenie prezentacji. Dzięki dacie można śledzić regularne postępy w pracach nad prezentacją.

Rozwiązanie:

 

Aby dodać automatyczną datę do slajdu, należy wejść w zakładkę Wstawianie i kliknąć opcję „Data i godzina”.

automatyczna-data-slajdu

Następnie otworzy się nowe okno dialogowe „Nagłówek i stopka, w którym należy zaznaczyć pole „Data i godzina” (1), a następnie „Automatyczna aktualizacja”, po czym wybrać opcje wyświetlania. Miejsce, w którym zostanie dodana data, pokazane jest w oknie „Podgląd” (2). Aby zaakceptować zmiany dla jednego slajdu, należy kliknąć „Zastosuj” (3). Aby automatyczna data pokazywała się na slajdach w całej prezentacji, należy wybrać opcję „Zastosuj do wszystkich” (4).

automatyczna-data-slajdu

Zobacz również:

Jak włączyć numerowanie slajdów?
Jak wstawić pole tekstowe do pustego slajdu?
Jak wstawić tabelę do slajdu?
Jak zapisać prezentację jako plik PDF?
Jak wstawić hiperłącze do ostatnio przeglądanej strony internetowej?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady