Jak dodać do dokumentu symbole płci?

Czasami, tworząc rozmaite dokumenty, potrzebujemy formularza, który po wydrukowaniu będzie służył jako ankieta czy dokument wyboru. Często na takim dokumencie musimy ująć płeć osoby, która będzie odpowiadała na jego pytania. Zamiast jednak zapisywać ją  w formacie literowym, możemy stworzyć znaczek, który będzie gotowy do zakreślenia. Jak jednak go dodać?

Rozwiązanie:

Dodanie znaczka możemy wykonać w bardzo prosty sposób, wymagający od nas zapamiętania dwóch ciągów cyfr oraz jednego skrótu klawiaturowego. Niestety, wstawienie znaczków przez opcję wstawiania symbolu może być niewykonalne.

Z tego powodu należy wpisać dwie liczby. Dla znaku płci żeńskiej – liczbę 2640, zaś dla znaku płci męskiej – liczbę 2642.

symbole

Następnie należy zaznaczyć obie cyfry – pojedynczo, nie razem. Po każdym zaznaczeniu należy wybrać skrót klawiaturowy ALT + x.

Obecnie cyfry zostaną zastąpione znacznikami płci – damskiej i męskiej.

symbole płci

Zobacz również:

Jak zmienić orientację strony (pionowa, pozioma)?
Jak zaznaczyć w dokumencie tylko obiekty?
Jak wydrukować dokument po recenzji?
Jak wstawić obrazek lub zdjęcie?
Jak zmienić tekst na tabelę?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady