Jak dodać kolor jako tło slajdu?

Program PowerPoint umożliwia użytkownikowi dowolne zmienianie tła w slajdach danej prezentacji. Pozwala to na personalizację przygotowywanej prezentacji, w tym również np. skojarzenie jej przez obrazek tła z daną organizacją.

Domyślnie każda prezentacja posiada slajdy z białym tłem. Zmiana jest możliwa zarówno dla wszystkich slajdów w całej prezentacji, jak również dla wybranych slajdów.

Jedną z opcji ustawienia wypełnienia tła jest wybranie jednego koloru. Taka forma dobrze sprawdza się w przypadku prezentacji naukowych, gdzie tło ma być jedynie dodatkiem, a na pierwszy plan wysuwać ma się treść prezentacji.

Rozwiązanie:

 

Aby ustawić tło slajdu w konkretnym kolorze, należy w oknie głównym kliknąć prawym przyciskiem myszki na slajd, po czym z rozwijanego menu wybrać opcję „Formatuj tło”.

wstawianie-tla-kolor

Na ekranie pojawi się okno dialogowe „Formatowanie tła”. Z dostępnych opcji w zakładce „Wypełnienie” (1) należy wybrać „Wypełnienie pełne” (2). Poniżej pokażą się opcje o nazwie Kolor wypełnienia” (3), gdzie wybrać można odpowiedni kolor oraz jego przezroczystość.

wstawianie-tla-kolor

Gdy wszystkie ustawienia są odpowiednie, można zapisać tło na dwa sposoby. W pierwszym – jeśli tło ma być zastosowane tylko do wybranego slajdu – należy kliknąć „Zamknij” (1). Jeżeli tło ma być takie same dla całej prezentacji, należy wybrać opcję „Zastosuj do wszystkich” (2). Aby usunąć wszystkie wprowadzone zmiany i wrócić do poprzednich ustawień, należy kliknąć „Resetuj tło” (3).

wstawianie-tla-kolor

Zobacz również:

Jak ustawić gotowe efekty przejścia slajdu?
Jak ustawić kierunek tekstu w slajdach?
Jak wstawić hiperłącze do ostatnio przeglądanej strony internetowej?
Jak dodać obraz jako tło slajdu?
Jak zarejestrować prezentację z narracją?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady