Jak dodać kolor jako tło slajdu?

Program PowerPoint umożliwia użytkownikowi dowolne zmienianie tła w slajdach danej prezentacji. Pozwala to na personalizację przygotowywanej prezentacji, w tym również np. skojarzenie jej przez obrazek tła z daną organizacją.

Domyślnie każda prezentacja posiada slajdy z białym tłem. Zmiana jest możliwa zarówno dla wszystkich slajdów w całej prezentacji, jak również dla wybranych slajdów.

Jedną z opcji ustawienia wypełnienia tła jest wybranie jednego koloru. Taka forma dobrze sprawdza się w przypadku prezentacji naukowych, gdzie tło ma być jedynie dodatkiem, a na pierwszy plan wysuwać ma się treść prezentacji.

Rozwiązanie:

 

Aby ustawić tło slajdu w konkretnym kolorze, należy w oknie głównym kliknąć prawym przyciskiem myszki na slajd, po czym z rozwijanego menu wybrać opcję „Formatuj tło”.

wstawianie-tla-kolor

Na ekranie pojawi się okno dialogowe „Formatowanie tła”. Z dostępnych opcji w zakładce „Wypełnienie” (1) należy wybrać „Wypełnienie pełne” (2). Poniżej pokażą się opcje o nazwie Kolor wypełnienia” (3), gdzie wybrać można odpowiedni kolor oraz jego przezroczystość.

wstawianie-tla-kolor

Gdy wszystkie ustawienia są odpowiednie, można zapisać tło na dwa sposoby. W pierwszym – jeśli tło ma być zastosowane tylko do wybranego slajdu – należy kliknąć „Zamknij” (1). Jeżeli tło ma być takie same dla całej prezentacji, należy wybrać opcję „Zastosuj do wszystkich” (2). Aby usunąć wszystkie wprowadzone zmiany i wrócić do poprzednich ustawień, należy kliknąć „Resetuj tło” (3).

wstawianie-tla-kolor

Zobacz również:

Jak włączyć linie siatki i prowadnice dla slajdów?
Jak wyświetlić prezentację na kilku monitorach?
Jak dodać gradient jako tło slajdu?
Jak dodać nowy slajd?
Jak dodać gotowy motyw do slajdu?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady