Jak dodać komentarz w Excelu?

Problem:
Jak dodać komentarz w Excelu?
 
Arkusze Excela są także przystosowane do współpracy kilku użytkowników. Jedną z możliwości jest dodawanie komentarzy. W ten sposób osoby pracujące z tym samym plikiem mogą wymieniać się uwagami, bez konieczności opisowego wskazywania, której komórki one dotyczą.
 
Rozwiązanie:
Aby przekazać uwagi dotyczące treści arkusza Excel dodamy komentarz. Zademonstrujemy to  na przykładzie pliku zawierającego dane statystyczne.
 
Zaznaczamy komórkę, którą chcemy skomentować. Następnie przechodzimy na kartę Recenzja. W sekcji Komentarze wybieramy formant Nowy komentarz.
 
Pojawia się okienko z wpisaną nazwą użytkownika (taka sama jak nazwa podana przy instalacji oprogramowania), gdzie możemy podać swoje uwagi. W tym wypadku komentarz brzmi: „jakie jednostki??”.
 
 
Gdy przechodzimy do edycji innej komórki komentarz automatycznie się ukrywa. Jest widoczny tylko w postaci małego czerwonego  trójkącika w prawym górnym rogu komórki.
 
 
Aby zobaczyć cały komentarz trzeba ponownie zaznaczyć tę komórkę. Pokazywanie i ukrywanie dymka z komentarzem jest realizowane za pomocą formantu Pokaż/ukryj komentarz.
 
Jednak opcja ta jest aktywna dopiero po zaznaczeniu komórki z komentarzem. 

Zobacz również:

Jak zamienić ułamek dziesiętny na ułamek zwykły?
Jak wyróżnić komórki skalą kolorów zależnie od wartości?
Jak sformatować obrazek?
Zaokrąglanie do ułamka
Jak dodać wiersze do arkusza?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady