Jak dodać plik PDF do programu pakietu Office?

Do wszystkich programów pakietu Microsoft Office 2010 istnieje możliwość dodania pliku PDF w formie obiektu, który można dowolnie edytować. Jest to przydatne, gdy nie chcemy kopiować całej treści, a potrzebujemy konkretnego, całego pliku PDF, np. specjalnie do tego celu przygotowanego.

Rozwiązanie:

W przypadku wszystkich programów w pakiecie Microsoft Office działanie to wygląda tak samo, jednak pokażemy je na przykładzie programu PowerPoint.

Aby dodać PDF jako obiekt, należy wejść do zakładki Wstawianiei wybrać opcję „Obiekt”.

pdf

Otworzy się nowe okno dialogowe. Po zaznaczeniu opcji „Z pliku” należy wybrać plik PDF poprzez opcję „Przeglądaj”, a po jego wybraniu wybrać przycisk „OK”.

pdf

Należy pamiętać, że aktywacja obiektu nastąpi przez program, który go obsługuje, w tym przypadku Acrobat Reader. Należy mieć go zainstalowanego na komputerze, aby móc odtworzyć obiekt.

Zobacz również:

Jak zmienić kolumnę w wiersz (i odwrotnie)?
Jakie jednostki można konwertować w Excelu?
Jak i po co korzystać z funkcji autosumowania?
Jak znaleźć maksymalne wartości w arkuszu?
Jak zobaczyć formuły zawarte w arkuszu?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady