Jak dodać tekst obok grafiki?

Od pierwszych chwil obcowania z programem Word pojawiał się w umysłach wielu użytkowników jasny problem umieszczania grafiki obok tekstu. Choć może to być faktycznie frustrujące, to jednak jest prosty sposób na ułatwienie wszystkich zabiegów i szybkie umieszczenie tekstu tuż obok jakiejkolwiek dodanej grafiki.

Rozwiązanie:

 

Po dodaniu grafiki do tekstu kursor prawdopodobnie ustawi się w jej dolnym prawym rogu, umożliwiając pisanie jedynie od ostatniej linijki na wysokości tekstu.

sasiadujaco

Aby zmienić to ustawienie kursora, należy kliknąć na dodaną grafikę, a następnie na wstążce wybrać menu, które się pojawiło – „Narzędzia obrazów” i „Formatowanie”. Następnie należy wybrać przycisk „Położenie”.

sasiadujaco

Po wybraniu przycisku pojawi się rozwijane menu, w którym w grupie opcji „Z zawijaniem tekstu” musimy wybrać położenie obrazka względem tekstu.

sasiadujaco

Po dokonaniu wyboru tekst będzie wyświetlał się w takim układzie, który wybraliśmy.

Zobacz również:

Jak wyciąć obrazek w kształt?
Poznawanie wyniku obliczenia bez zmiany wyglądu działania
Jak zmienić domyślne ustawienia czcionek?
Jak zabezpieczyć dokument hasłem?
Jak szybko dodać elementy (np. nazwę firmy) do dokumentu?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady