Jak dodawać efekty artystyczne do obrazów?

Program Word pozwala na tworzenie dokumentów z elementami graficznymi. Wszystkie te elementy można, dzięki rozbudowanym funkcjom programu, dowolnie edytować oraz sprawiać, aby przyjmowały one ciekawy wygląd. Możliwe jest również dodawanie efektów artystycznych do wklejonych do dokumentu obrazów.

Rozwiązanie:

 

Aby dodać efekty artystyczne do obrazu, należy na początek zaznaczyć kliknięciem obraz, którego dotyczyć ma zmiana. Następnie w górnej wstążce pojawi się dodatkowe menu „Narzędzia obrazów” z zakładką „Formatowanie”. Należy kliknąć w tę kartę.

efekty

Z opcji wstążki należy wybrać zbiór opcji „Dopasowanie”. Tam znajduje się rozwijane menu „Efekty artystyczne”. Po kliknięciu pojawi się lista efektów, które można zastosować, wraz z mini-podglądami. Aby wybrać efekt, wystarczy na niego kliknąć.

efekty

Zobacz również:

Jak zmienić wygląd tabeli za pomocą stylów formatowania?
Jak szybko zamienić Enter na spację?
Jak wstawić wcięcie tekstu wewnątrz tabeli?
Jak usunąć numerację stron?
Jak ustawić obrazek równo z tekstem?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady