Jak dodawać komentarze w dokumencie Word?

Problem:
Jak dodawać komentarze w dokumencie Word?
 
Komentarze to dobry sposób na poprawianie cudzej pracy bez konieczności jej drukowania. Komentarze dodawane w Wordzie pojawiają się na marginesie, mają wyraźny odnośnik do słowa (nie tylko) w treści, do którego się odnoszą i różowe tło (nie zawsze). Takie uwagi są nie tylko dobrze widoczne, ale także łatwe do usunięcia po dokonaniu poprawki. 
 
Rozwiązanie:
Aby dodać komentarz zaznaczamy słowo lub fragment tekstu, który chcemy skomentować. Przechodzimy na kartę Recenzja, wybieramy sekcję Komentarze, a następnie klikamy na formant Komentarz.

W tym momencie całe zaznaczenie (słowo lub fragment) podświetla się na różowo (w naszym przykładzie).
 
Na marginesie pojawia się odnośnik do tekstu. Jest on odpowiednio oznaczony (system sczytuje dane z Office) S1, S2 itd. Tutaj też możemy wpisać treść naszego komentarza.
 
 
Jeśli zmienimy zdanie taki komentarz można usunąć. Zaznaczamy go ustawiając kursor w obrębie podświetlonego na różowo tekstu bądź na sam komentarz na marginesie. W sekcji Komentarze klikamy formant Usuń. Z listy opcji wybieramy Usuń komentarz (możliwe jest także usunięcie wszystkich komentarzy).
 
 
Inną opcją przydatną w poprawianiu dokumentów jest Śledzenie zmian, ale o tym innym razem!

Zobacz również:

Jak wstawić obiekt WordArt?
Jak wstawić zrzut ekranu do dokumentu?
Jak zmienić wielkie litery na małe?
Co zrobić żeby na stronie tytułowej nie było numeru?
Jak sortować alfabetycznie?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady