Jak dokonać korekty zdjęć w albumie fotograficznym?

Prezentacje programu PowerPoint tworzone są w najróżniejszych celach, często również rozrywkowych czy estetycznych.

Jeśli w prezentacji mają być zawarte przede wszystkim zdjęcia, dobrze jest utworzyć ją jako album fotograficzny. Wszystkie zdjęcia w albumie można potem dowolnie edytować, zgodnie ze wskazaniami czy prywatnymi preferencjami.

Jedną z opcji jest korekta wstawionego obrazu, pozwalająca zmienić jego wyostrzenie, jasność oraz kontrast w programie, bez używania dodatkowego oprogramowania do edycji zdjęć.

Rozwiązanie:

Aby dokonać korekty obrazu, należy kliknąć na obraz w albumie fotograficznym, następnie wybrać zakładkę „Formatowanie”, a tam kliknąć na rozwijane menu „Korekty”.

korekta-obrazu

Po kliknięciu menu ulegnie rozwinięciu i będzie można dokonać szybkiego wyboru spośród dostępnych opcji korekty. Wszystkie dostępne tutaj opcje posiadają mini-podgląd. Jeśli korekta ma być bardziej zaawansowana, należy wybrać przycisk „Opcje korekty obrazu”.

korekta-obrazu

Otworzy się nowe okno dialogowe, w którym będzie można wybrać indywidualne preferencje opcji wyostrzania i zmiękczania (1) obrazu, a także jego jasności i kontrastu (2).

korekta-obrazu

Zobacz również:

Jak ustawić przyciski przełączania slajdów?
Jak zapisać prezentację jako plik PDF?
Jak wstawić wykres do slajdu?
Jak wstawić pole tekstowe do pustego slajdu?
Jak formatować SmartArt jako grafikę?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady