Jak edytować gotowe efekty przejścia slajdu?

Program PowerPoint jest wszechstronnym programem oferującym szereg wygodnych w korzystaniu funkcji, służących do zbudowania ostatecznej formy prezentacji.

Aby prezentacja dobrze wyglądała pod kątem estetycznym, ale również sprawdzała się w trakcie odtwarzania przed grupą docelową, musi mieć ustawione konkretne przejścia slajdów. Większość z nich da się wybrać w grupie gotowych efektów przejścia.

Czasem jednak może zajść potrzeba edytowania również gotowych efektów przejścia slajdu. Na szczęście, program umożliwia wybranie opcji danego, zapisanego w prezentacji efektu przejścia.

Rozwiązanie:

 

Aby edytować gotowe efekty przejścia slajdu, należy wejść w zakładkę „Przejścia”, a następnie kliknąć na przycisk „Opcje efektu”.

edytowanie-opcji-przejscia-slajdu

Po kliknięciu rozwinie się menu, które pozwoli edytować nam opcje wizualne tego konkretnego, wybranego efektu.

edytowanie-opcji-przejscia-slajdu

Warto dodać, że każdy z efektów ma inną liczbę oraz charakterystykę dostępnych opcji. Poniżej opcje dla innego efektu przejścia slajdu.

edytowanie-opcji-przejscia-slajdu

Zobacz również:

Jak edytować grafiki SmartArt?
Jak zapisać prezentację jako film?
Jak dodać deseń jako tło slajdu?
Jak odzyskać niezapisaną prezentację?
Jak równo ustawić obiekty na slajdzie?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady