Jak edytować gotowe kształty wstawione do slajdów?

Program PowerPoint został przystosowany do tworzenia rozmaitego typu prezentacji, w ramach których można zamieszczać różne treści.

Funkcje programu są tak rozbudowane, aby móc dodawać również skomplikowane graficznie elementy. Pomaga w tym funkcja wstawiania gotowych kształtów, dostosowana do dodawania do prezentacji takich obiektów, jak chmurki na tekst czy np. strzałki.

Prócz opcji dodawania kształtów, istnieje również możliwość ich edycji, niezwykle przydatna przy tworzeniu rozbudowanych grafik.

Rozwiązanie:

Dodane kształty można edytować na kilka sposobów. Pierwszy z nich to standardowa zmiana wielkości kształtu, którą wykonuje się przez przeciągnięcie jednego z punktów zmiany rozmiaru.

edytowanie-ksztaltow

Żółte romby pozwalają na edycję proporcji kształtu przez zmianę rozmiarów i wyglądu jego elementów. Edycję przeprowadza się przez przeciągnięcie odpowiedniego, żółtego punktu.

edytowanie-ksztaltow

Zielony punkt odpowiedzialny jest za zmianę ułożenia kształtu na slajdzie – pozwala dowolnie go obrócić w każdym kierunku. Punkt należy przeciągnąć aż do pożądanej pozycji.

edytowanie-ksztaltow

Zobacz również:

Czym jest wersja ostateczna prezentacji i jak ją stosować?
Jak dodać obiekt ClipArt jako tło slajdu?
Jak wydrukować kilka slajdów na jednej stronie?
Jak ustawić gotowy dźwięk przejścia slajdu?
Jak zmienić ustawienia strony slajdu?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady