Jak edytować pole tekstowe w grafice SmartArt?

Grafika SmartArt pozwala na zmianę zwykłego tekstu w ciekawą formę graficzną. Pomimo tego, że nazywana jest grafiką, to jednak istnieje możliwość edytowania tekstu, który się w niej znajduje. Można to zrobić w kilku prostych krokach oraz na kilka sposobów.

Rozwiązanie:

W grafice SmartArt można dokonywać zmian tekstu podobnych jak w przypadku standardowego tekstu. Poprzez najechanie myszką na aktywną grafikę SmartArt, pojawi się przezroczyste okno, które w pełni ujawni się po najechaniu na nie kursorem. Zmieniać w ten sposób można między innymi wielkość i rodzaj czcionki, formę wyrównania czy zaznaczenia.

smartart

Dodatkowo, możliwa jest zmiana treści pola tekstowego, czyli po prostu tekstu. Wystarczy standardowo ustawić kursor na tekście, po czym usunąć dotychczasowy tekst i wpisać nowy.

smartart

Jeżeli nowy tekst nie mieści się w polu tekstowym, można je również poszerzyć czy powiększyć w dowolny sposób, przeciągając jedną z białych kropek znajdujących na oznaczeniu granic pola tekstowego.

smartart

Zobacz również:

Jak wstawić hiperłącze do ostatnio przeglądanej strony internetowej?
Jak ustawić preferencje językowe prezentacji?
Jak dodać obraz jako tło slajdu?
Jak utworzyć album fotograficzny?
Jak zapisać własny szablon prezentacji?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady