Jak edytować pole tekstowe w grafice SmartArt?

Grafika SmartArt pozwala na zmianę zwykłego tekstu w ciekawą formę graficzną. Pomimo tego, że nazywana jest grafiką, to jednak istnieje możliwość edytowania tekstu, który się w niej znajduje. Można to zrobić w kilku prostych krokach oraz na kilka sposobów.

Rozwiązanie:

W grafice SmartArt można dokonywać zmian tekstu podobnych jak w przypadku standardowego tekstu. Poprzez najechanie myszką na aktywną grafikę SmartArt, pojawi się przezroczyste okno, które w pełni ujawni się po najechaniu na nie kursorem. Zmieniać w ten sposób można między innymi wielkość i rodzaj czcionki, formę wyrównania czy zaznaczenia.

smartart

Dodatkowo, możliwa jest zmiana treści pola tekstowego, czyli po prostu tekstu. Wystarczy standardowo ustawić kursor na tekście, po czym usunąć dotychczasowy tekst i wpisać nowy.

smartart

Jeżeli nowy tekst nie mieści się w polu tekstowym, można je również poszerzyć czy powiększyć w dowolny sposób, przeciągając jedną z białych kropek znajdujących na oznaczeniu granic pola tekstowego.

smartart

Zobacz również:

Jak edytować osie wykresu?
Jak zapisać szablon prezentacji z obsługą makr?
Jak wstawić hiperłącze do ostatnio przeglądanej strony internetowej?
Jak dodać deseń jako tło slajdu?
Jak zmienić kolor zdjęcia w albumie fotograficznym?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady