Jak formatować SmartArt jako grafikę?

Program PowerPoint służy w głównej mierze do tworzenia rozmaitych typów prezentacji oraz slajdów, które mają przekazywać treść w sposób graficzny. Z tego powodu inteligentne grafiki SmartArt mogą być bardzo pomocne.

Są one jednak trudniejsze w edytowaniu, jeśli chodzi o zachowanie na slajdzie, układ czy właściwości. Jeśli więc zakończyliśmy merytoryczne poprawki w danej grafice SmartArt, możemy postarać się, aby była ona edytowana jako całość – grafika.

Rozwiązanie:

 

Element podczas tryby edycji jako grafika SmartArt może mieć edytowany nie tylko wygląd ogólny, ale również wygląd poszczególnych elementów, ich treść czy ułożenie. Takie edytowanie jest niezbędne, aby wprowadzić odpowiednie zmianie w grafice, jednak na dłuższą metę, podczas wykańczania prezentacji pod kątem estetycznym i wizualnym, może być uciążliwe. Aby edytować grafikę SmartArt w całości jako zwykłą grafikę, należy na początek ją zaznaczyć.

smartart

Następnie należy wejść w menu „Narzędzia grafiki SmartArt, a tam w zakładkę „Projektowanie”. Potem należy nacisnąć przycisk „Konwertuj”.

smartart

Otworzy się rozwijane menu, z którego należy wybrać opcję „Konwertuj na kształty”.

smartart

Od tej pory możliwe jest edytowanie elementu SmartArt jako zwykłej grafiki czy kształtu.

smartart

Zobacz również:

Jak utworzyć album fotograficzny?
Czym są ułatwienia dostępu w prezentacji?
Formatowanie efektów wizualnych
Jak wstawić pole tekstowe do pustego slajdu?
Jak formatować gotowe kształty dodane do slajdów?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady