Jak korzystać z własnego szablonu skoroszytu?

Stworzywszy własny szablon skoroszytu, możemy na nim wielokrotnie pracować, wprowadzając tekst czy dane do utworzonych wcześniej formuł. Aby jednak otworzyć w odpowiedni sposób skoroszyt zapisany jako szablon, musimy najpierw go znaleźć w programie.

Rozwiązanie:

 

Aby otworzyć własny szablon programu Excel, należy najpierw go znaleźć. Szablony zapisują się domyślnie w jednym miejscu, które może być trudne w znalezieniu „na piechotę”.

Po otwarciu programu Excel należy wejść w menu „Plik”  i wybrać opcję „Nowe”.

szablon

Otworzy się całe szerokie okno, w którym należy ze zbioru „Strona główna” wybrać „Moje szablony”.

szablon

Zostanie otwarte nowe okno, w którym znajdują się wszystkie zapisane przez nas szablony. Aby otworzyć któryś z nich, wystarczy na niego kliknąć i wybrać przycisk „OK”.

szablon

Szablon zostanie otwarty zgodnie ze wszystkimi wprowadzonymi do niego zmianami. Jeśli miał odpowiednie rozszerzenie, aktywne będą również makra.

Zobacz również:

Jak dodać wiersze do arkusza?
Jak wstawić przycisk opcji do arkusza?
Jak wstawić obrazek Clipart?
Jak wstawić znak wodny w Excelu?
Jak połączyć tekst z automatyczną formułą w nagłówku/stopce?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady