Jak nagrać i dodać dźwięk do prezentacji?

Program PowerPoint najczęściej służy do wykonywania rozmaitych prezentacji, przedstawianych potem przed gronem odbiorców.

Ze względu na szerokie zastosowanie programu, czasami koniecznie czy wskazane jest dodanie do prezentacji ścieżki dźwiękowej, muzyki czy efektów audio.

Odpowiednio dobrana ścieżka dźwiękowa może nie tylko wzbogacić prezentację, ale również podkreślić jej kluczowe momenty albo sprawić, że będzie przyjemniej ją oglądać. 

Niekiedy do prezentacji niezbędne jest dogranie narracji. Można to zrobić bezpośrednio w programie PowerPoint.

Rozwiązanie:

 

Aby dodać nagrywany dźwięk do prezentacji, należy wybrać zakładkę Wstawianie, a następnie , za pomocą strzałki pod przyciskiem „Dźwięk”, rozwinąć menu.

wstawianie-muzyki

Z menu należy wybrać opcję „Nagraj dźwięk…”.

nagraj-dzwiek

Po wybraniu tej opcji otworzy się małe okno dialogowe „Nagrywanie dźwięku”. W oknie można wpisać nazwę pliku (1). Czerwonym przyciskiem (2) należy rozpocząć nagrywanie – do nagrywania niezbędny jest mikrofon zbudowany w komputer, albo podłączany osobno. Przycisk ze strzałką (3) pozwala odtworzyć nagrany dźwięk, zaś przycisk z prostokątem (4) – zatrzymać nagrywanie bądź odtwarzanie. Aby zatwierdzić plik i dodać go ostatecznie do prezentacji, należy nacisnąć przycisk „OK” (5).

nagrywanie-dzwieku

Po krótkiej chwili plik muzyczny zostaje dodany do  prezentacji. Na slajdzie pojawi się ikonka (1), którą można dowolnie edytować – zmniejszyć i przesunąć np. w kąt slajdu. Głośność muzyki (2) można wybrać przez kliknięcie na ikonkę głośnika na pasku opcji dodanej ścieżki.

 

 

Zobacz również:

Jak szybko usunąć formatowanie tekstu ze slajdu?
Jak przyciąć obraz w slajdzie?
Jak stworzyć kalendarz adwentowy?
Jak wstawić obiekt clipart do slajdu?
Jak dodać obramowanie do drukowanych slajdów?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady