Jak narysować nowy kształt w programie Word?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że program Word, choć służy przede wszystkim do tworzenia dokumentów tekstowych, dobrze sprawdza się również przy komponowaniu rozmaitych obrazów i grafik. Istnieje nawet możliwość stworzenia własnego rysunku dostosowanego do potrzeb danego dokumentu czy po prostu naszej wyobraźni. Przydaje się to zwłaszcza w przypadku, gdy tworzymy dokumenty o konkretnym charakterze.

Rozwiązanie:

 

Aby narysować nowy kształt w programie Word, należy wejść w zakładkę Wstawianie i wybrać przycisk „Kształty”.

kształt

Następnie na samym dole rozwijanego menu należy wybrać opcję „Nowa kanwa rysunku”.

kształt

Utworzy się nowe okno, w którym możliwe jest rysowanie. Ze wstążki znajdującej się w menu „Narzędzia rysowania” i „Formatowanie” wybieramy kształt najbardziej zbliżony do tego, który będziemy tworzyć za chwilę, i rysujemy go w polu.

kształt

Następnie z tego samego miejsca wybieramy przycisk z punktami zawijania, a tam opcję „Edytuj punkty”.

kształt

Na rysunku pojawią się czarne punkty – ich liczba zależy od narysowanego kształtu. Naciskając lewy klawisz myszy z kursorem umiejscowionym na punkcie przesuwamy go tak, aby uzyskać oczekiwany kształt.

kształt

Następnie lekko zmniejszamy pole kanwy, aby ilość miejsca w dokumencie była optymalna.

kształt

Zobacz również:

Jak wstawić odsyłacz do obiektu w dokumencie Word?
Jak wstawić symbol lub znak specjalny?
Jak otoczyć tabelę tekstem?
Jak przetłumaczyć tekst za pomocą Worda?
Co zrobić, gdy zniknie pasek narzędzi?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady