Jak narysować nowy kształt w programie Word?

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że program Word, choć służy przede wszystkim do tworzenia dokumentów tekstowych, dobrze sprawdza się również przy komponowaniu rozmaitych obrazów i grafik. Istnieje nawet możliwość stworzenia własnego rysunku dostosowanego do potrzeb danego dokumentu czy po prostu naszej wyobraźni. Przydaje się to zwłaszcza w przypadku, gdy tworzymy dokumenty o konkretnym charakterze.

Rozwiązanie:

 

Aby narysować nowy kształt w programie Word, należy wejść w zakładkę Wstawianie i wybrać przycisk „Kształty”.

kształt

Następnie na samym dole rozwijanego menu należy wybrać opcję „Nowa kanwa rysunku”.

kształt

Utworzy się nowe okno, w którym możliwe jest rysowanie. Ze wstążki znajdującej się w menu „Narzędzia rysowania” i „Formatowanie” wybieramy kształt najbardziej zbliżony do tego, który będziemy tworzyć za chwilę, i rysujemy go w polu.

kształt

Następnie z tego samego miejsca wybieramy przycisk z punktami zawijania, a tam opcję „Edytuj punkty”.

kształt

Na rysunku pojawią się czarne punkty – ich liczba zależy od narysowanego kształtu. Naciskając lewy klawisz myszy z kursorem umiejscowionym na punkcie przesuwamy go tak, aby uzyskać oczekiwany kształt.

kształt

Następnie lekko zmniejszamy pole kanwy, aby ilość miejsca w dokumencie była optymalna.

kształt

Zobacz również:

Jak wydrukować adres na kopercie?
Jak usunąć nieużywane języki?
Jak połączyć poprawki dwóch autorów w jeden dokument?
Jak ustawiać hasła w pakiecie Office?
Zmiana wartości w kolumnach książki adresowej

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady