Jak odszukać synonimy do słów w prezentacji?

Program PowerPoint posiada szerokie w zastosowaniu narzędzia pozwalające na wszechstronne przygotowanie prezentacji.

Narzędzia ta są użyteczne przede wszystkim w kwestiach graficznego zbudowania prezentacji. Niemniej jednak ważny jest w większości prezentacji – zwłaszcza naukowych czy tworzonych w celach zawodowych i szkoleniowych – tekst.

Tekst powinien być przygotowany odpowiednio do poziomu odbiorców, a także powinien być poprawny językowo. Aby było to zrealizowane, niekiedy potrzebne jest użycie synonimów. Osobom, które mają problem z ich znalezieniem, program przychodzi z pomocą.

Rozwiązanie:

 

Aby znaleźć synonimy do konkretnych słów, należy wejść w zakładkę Recenzja, a następnie wybrać opcję „Poszukaj”.

synonimy-do-slow

Otworzy się nowe, boczne okno dialogowe. W polu (1) wpisujemy wyraz, dla którego szukamy synonimów. W rozwijanym menu (2) wybieramy zasoby, w których chcemy szukać – tezaurusy wbudowane w program, w różnych językach, a także wyszukiwanie w internecie. Po wybraniu odpowiedniej opcji klikamy zieloną strzałkę (1). W polu poniżej (3) pokażą się wszystkie dostępne opcje.

synonimy-do-slow

Zobacz również:

Jak szybko usunąć formatowanie tekstu ze slajdu?
Jak dodać teksturę jako tło slajdu?
Jak włączyć pokaz slajdów?
Jak dodać plik PDF do programu pakietu Office?
Jak wstawić tabelę do slajdu?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady