Jak odzyskać niezapisaną prezentację?

Nierzadko osoby zarówno początkujące, jak również wprawne w tworzeniu prezentacji, zapominają o jej regularnych zapisywaniu oraz mają wyłączoną opcję autozapisu. Wówczas, na skutek zdarzeń losowych: awarii komputera, błędu programu czy innych, może dojść do utracenia prezentacji w jej kształcie, który był dotychczas stworzony. Część informacji można jednak odzyskać.

Rozwiązanie:

Aby to zrobić, należy wejść w menu „Plik” i wybrać opcję „Informacje”.

odzyskiwanie

Po prawej stronie otworzy się karta menu, w której należy kliknąć na przycisk „Zarządzaj wersjami”, a następnie wybrać opcję „Odzyskaj niezapisane prezentacje”.

odzyskiwanie

Pojawi się nowe okno dialogowe „Otwieranie”. W nim wyświetlą się wszystkie ostatnio niezapisane prezentacje. Zależnie od ustawień programu i komputera, mogą to być prezentacje z określonego czasu, albo prezentacje, które nie zostały zapisane podczas obecnego otwarcia komputera. Należy wybrać prezentację z listy, a następnie kliknąć na przycisk „Otwórz”.

odzyskiwanie

Otworzy się niezapisana prezentacja, którą wybraliśmy z listy. W programie pojawi się informacja o nazwie „Odzyskany niezapisany plik”, w której będą informacje na temat odzyskania pliku. Aby móc kontynuować pracę na nim i go zapisać, należy wybrać przycisk „Zapisz jako”.

odzyskiwanie

Zobacz również:

Jak stworzyć slajd z porównaniem?
Jak dodać obraz jako tło slajdu?
Jak zmienić odstęp między literami w slajdach?
Jak zapisać prezentację jako plik wideo?
Jak wstawić obiekt innego programu do prezentacji?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady