Jak podzielić slajdy na sekcje?

Program PowerPoint stworzony został z myślą o potrzebie tworzenia rozbudowanych i rozległych prezentacji multimedialnych.

Niekiedy prezentacje mają po kilkadziesiąt czy kilkaset slajdów, połączonych w całość. Niestety, zarządzanie taką liczbą slajdów jest niewygodne, zwłaszcza gdy chce się odnaleźć konkretny slajd, należący do danej grupy tematycznej.

Program PowerPoint na szczęście umożliwia grupowanie slajdów w sekcje o dowolnej charakterystyce, pozwalające na łatwiejsze uporządkowanie całości.

Rozwiązanie:

 

Aby podzielić slajdy na sekcje, należy kliknąć na odpowiedni slajd w bocznym pasku podglądu slajdów, następnie wejść w zakładkę „Narzędzia główne” i wybrać przycisk „Sekcja”. Tam kliknąć opcję „Dodaj sekcję”.

dodawanie-sekcji

Po dodaniu sekcji pozostałe funkcje staną się aktywne. Opcja „Zmień nazwę sekcji” (1) pozwala nadać sekcji indywidualną nazwę, zgodną z oczekiwaniami użytkownika. Opcja „Zwiń wszystkie” (2) zwija slajdy w danej sekcji; analogicznie, opcja „Rozwiń wszystkie” (3) uwidacznia slajdy w sekcji. Taki sam efekt – rozwinięcia bądź zwinięcia sekcji – można uzyskać przez dwukrotnie kliknięcie na nazwę danej sekcji. Opcje „Usuń sekcję” (4) oraz „Usuń wszystkie sekcje” (5) pozwalają na usunięcie kolejno jednej bądź wszystkich sekcji z prezentacji. Usunięcie sekcji nie spowoduje usunięcia slajdów.

edytowanie-sekcji

Poniżej widok rozwiniętej oraz zwiniętej sekcji slajdów. W przypadku sekcji zwiniętej, obok nazwy sekcji pojawia się liczba slajdów, która jest w jej ramach.

wyglad-sekcji

Zobacz również:

Jak zmienić kolor zdjęcia w albumie fotograficznym?
Jak szybko usunąć formatowanie tekstu ze slajdu?
Jak przyciąć obraz w slajdzie?
Jak zmienić odstęp między literami w slajdach?
Jak ustawić preferencje językowe prezentacji?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady