Jak podzielić slajdy na sekcje?

Program PowerPoint stworzony został z myślą o potrzebie tworzenia rozbudowanych i rozległych prezentacji multimedialnych.

Niekiedy prezentacje mają po kilkadziesiąt czy kilkaset slajdów, połączonych w całość. Niestety, zarządzanie taką liczbą slajdów jest niewygodne, zwłaszcza gdy chce się odnaleźć konkretny slajd, należący do danej grupy tematycznej.

Program PowerPoint na szczęście umożliwia grupowanie slajdów w sekcje o dowolnej charakterystyce, pozwalające na łatwiejsze uporządkowanie całości.

Rozwiązanie:

 

Aby podzielić slajdy na sekcje, należy kliknąć na odpowiedni slajd w bocznym pasku podglądu slajdów, następnie wejść w zakładkę „Narzędzia główne” i wybrać przycisk „Sekcja”. Tam kliknąć opcję „Dodaj sekcję”.

dodawanie-sekcji

Po dodaniu sekcji pozostałe funkcje staną się aktywne. Opcja „Zmień nazwę sekcji” (1) pozwala nadać sekcji indywidualną nazwę, zgodną z oczekiwaniami użytkownika. Opcja „Zwiń wszystkie” (2) zwija slajdy w danej sekcji; analogicznie, opcja „Rozwiń wszystkie” (3) uwidacznia slajdy w sekcji. Taki sam efekt – rozwinięcia bądź zwinięcia sekcji – można uzyskać przez dwukrotnie kliknięcie na nazwę danej sekcji. Opcje „Usuń sekcję” (4) oraz „Usuń wszystkie sekcje” (5) pozwalają na usunięcie kolejno jednej bądź wszystkich sekcji z prezentacji. Usunięcie sekcji nie spowoduje usunięcia slajdów.

edytowanie-sekcji

Poniżej widok rozwiniętej oraz zwiniętej sekcji slajdów. W przypadku sekcji zwiniętej, obok nazwy sekcji pojawia się liczba slajdów, która jest w jej ramach.

wyglad-sekcji

Zobacz również:

Jak wstawić wykres do slajdu?
Jak zmienić orientację slajdów?
Jak przesunąć grafikę za pole tekstowe?
Jak automatycznie uruchamiać prezentację po starcie Windows 7?
Jak wstawić stopkę do slajdu?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady