Jak porównać dwie wersje dokumentu Word?

Problem:
Jak porównać dwie wersje dokumentu Word?
 
Jeśli z danym dokumentem pracuje kilka osób, dokonuje w nim zmian i akceptuje je, możemy mieć trudności z dostrzeżeniem, co zostało zmienione. Word oferuje możliwość porównania dwóch wersji tego samego dokumentu – zostanie utworzony nowy dokument, gdzie wszystkie różnice są podkreślone na czerwono. 
 
Rozwiązanie:
Porównanie dwóch wersji pliku jest jednym z narzędzi recenzowania.
 
Przechodzimy na kartę Recenzja. Wybieramy sekcję Porównywanie. Klikamy na formant Porównaj. Z listy opcji wybieramy Porównaj…
 
Pojawia się okno dialogowe Porównywanie dokumentów. Musimy wskazać dokumenty do porównania – Oryginalny dokument i Skorygowany dokument. Klikamy na strzałkę obok pola listy.
 
Jeśli dany dokument był ostatnio otwierany przewijamy suwakiem w dół aż znajdziemy pożądaną nazwę (u nas: Problem).
 
 
Jeśli dokument nie był otwierany zaznaczamy Przeglądaj lub klikamy symbol folderu obok pola listy.
 
 
Pojawia się systemowe okno Otwieranie, w którym wybieramy plik z odpowiedniej lokalizacji (u nas: Problem1). Klikamy Otwórz. Zostajemy przekierowani ponownie do okna Porównywanie. Możemy tu jeszcze ustawić Etykietę, którą będą oznaczane poprawki, np. swoje inicjały TE.
 
 
Teraz wystarczy kliknąć OK i zostanie stworzony nowy dokument z wyróżnionymi na czerwono zmianami.
 
 
Taką wersję również możemy zapisać lub wydrukować, na przykład po to, by przedyskutować dokonane zmiany w czasie spotkania.

Zobacz również:

Jak wstawić schemat procesu cyklicznego?
Jak zmienić orientację strony (pionowa, pozioma)?
Jak zapisać szablon dokumentu z obsługą makr?
Jak zmienić kolory nagłówków – zmiana motywu?
Jak przygotować mini-notatki w Wordzie?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady