Jak pracować na dwóch dokumentach w ramach jednego ekranu?

Program Word stworzony jest opracowywania rozmaitych dokumentów tekstowych, które nieraz trzeba ze sobą porównywać.

Niewygodne jest porównywanie przy ciągłych zmianach ekranu, dlatego najlepiej jest skorzystać z automatycznych funkcji programu, pozwalających po prostu na otworzenie dwóch równych okien zawierających dwa dokumenty na jednym ekranie.

Rozwiązanie:

 

Aby móc pracować na dwóch dokumentach, należy je otworzyć, wejść w jednym z nich w zakładkę Widok i  wybrać tam opcję „Rozmieść wszystko”. Wówczas otwarte okna zostaną rozmieszczone poziomo, jedno pod drugim, i będą zajmować taką samą ilość ekranu.

rozmieść

W przypadku, gdy tworzymy nowy dokument, należy wejść do starego, z zakładki Widokwybrać „Nowe okno”. Spowoduje to otworzenie nowego dokumentu.

wyswietl-obok

Następnie należy wybrać opcję „Wyświetl obok siebie”.

wyswietl-obok

Pojawi się nowe okno dialogowe, w którym musimy wybrać dokument, z którym chcemy porównać ten, na którym pracujemy. Po zaakceptowaniu wyboru oba okna zostaną wyświetlone obok siebie.

wyswietl-obok

Zobacz również:

Jak zmienić obrys rysunku lub autokształtu?
Co zrobić gdy wklejona tabela nie mieści się na stronie?
Rodzaje formantów
Jak wstawić wykres do dokumentu?
Tworzenie strony tytułowej

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady