Jak pracować na kilku arkuszach jednocześnie?

Praca z programem Excel może być bardzo wygodna, nawet jeśli podobne zmiany należy wprowadzać jednocześnie w kilku arkuszach. Tak może się zdarzyć, jeśli chcemy przygotować podstawę do zestawienia dla różnych osób, gdy tworzymy np. tabele nadgodzin czy czasu pracy.

Istnieje możliwość pracy zarówno na wszystkich arkuszach w dokumencie jednocześnie, jak również jedynie na wybranych arkuszach.

Rozwiązanie:

Aby pracować na kilku arkuszach, należy na początek umieć rozpoznawać, kiedy zaznaczony jest jeden arkusz, a kiedy więcej. Zaznaczenie arkusza wyróżnia się białym jego podświetleniem. Poniżej przykład jednego zaznaczonego arkusza.

arkusze

Aby zaznaczyć więcej arkuszy naraz, ale nie wszystkie z nich, należy, przytrzymując lewy CTRL, kolejno klikać na wybrane arkusze.

arkusze

Aby zaznaczyć wszystkie arkusze, należy, przytrzymując lewy Shift, wybrać kolejno pierwszy oraz ostatni arkusz w dokumencie.

arkusze

 

 

Zobacz również:

Jak zmienić etykiety osi poziomej?
Jak ukryć wiersze?
Co zrobić, jeśli zmienimy tabelę po utworzeniu raportu tabeli przestawnej?
Co zrobić, aby dowolna komórka była zawsze widoczna?
Co zrobić gdy opcje ochrony i udostępniania skoroszytu nie działają?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady