Jak pracować na kilku arkuszach jednocześnie?

Praca z programem Excel może być bardzo wygodna, nawet jeśli podobne zmiany należy wprowadzać jednocześnie w kilku arkuszach. Tak może się zdarzyć, jeśli chcemy przygotować podstawę do zestawienia dla różnych osób, gdy tworzymy np. tabele nadgodzin czy czasu pracy.

Istnieje możliwość pracy zarówno na wszystkich arkuszach w dokumencie jednocześnie, jak również jedynie na wybranych arkuszach.

Rozwiązanie:

Aby pracować na kilku arkuszach, należy na początek umieć rozpoznawać, kiedy zaznaczony jest jeden arkusz, a kiedy więcej. Zaznaczenie arkusza wyróżnia się białym jego podświetleniem. Poniżej przykład jednego zaznaczonego arkusza.

arkusze

Aby zaznaczyć więcej arkuszy naraz, ale nie wszystkie z nich, należy, przytrzymując lewy CTRL, kolejno klikać na wybrane arkusze.

arkusze

Aby zaznaczyć wszystkie arkusze, należy, przytrzymując lewy Shift, wybrać kolejno pierwszy oraz ostatni arkusz w dokumencie.

arkusze

 

 

Zobacz również:

Jak stworzyć formułę z łamaną linią (Enterem)?
Jak zsumować dane z kilku arkuszy (konsolidacja)?
Jak policzyć ilość komórek o tej samej wartości?
Jak wstawić nagłówek/stopkę?
Jak udostępnić plik do edycji w sieci?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady