Jak przejrzeć zmiany naniesione przez konkretnego recenzenta?

W programie Word dostępny jest tryb recenzji, który pozwala na nanoszenie zmian na dokumencie oraz dopisywanie komentarzy. Jest to tryb o tyle istotny, że jeśli udostępnimy zmiany innym użytkownikom, mogą się oni do nich odnieść oraz je zaobserwować. Przydaje się to zwłaszcza w pracy redakcyjnej nad tekstem.

Czasem redakcją i korektą tekstu zajmuje się kilka osób. Możliwe jest śledzenie zmian naniesionych przez wszystkich recenzentów bądź tylko przez jednego.

Rozwiązanie:

Aby prześledzić zmiany wprowadzone przez konkretnego recenzenta, należy wejść w zakładkę Recenzja, a następnie rozwinąć menu „Pokaż adiustację”.

recenzent

Następnie z rozwijanego menu należy wybrać opcję „Recenzenci”. Tutaj otworzy się kolejna warstwa menu, gdzie będzie można odznaczyć recenzentów, których pracę chcemy przejrzeć.

recenzent

Domyślnie ustawiona jest opcja śledzenia zmian wszystkich recenzentów , czyli wszystkich zmian naniesionych w dokumencie.

Zobacz również:

Jak ustawić marginesy dokumentu do bindowania?
Jak pracować na dwóch dokumentach w ramach jednego ekranu?
Jak zapisać szablon dokumentu z obsługą makr?
Jak zmienić wielkie litery na małe?
Jak szybko dodać elementy (np. nazwę firmy) do dokumentu?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady