Jak przekreślić tekst?

Program Word umożliwia proste wykonanie przekreślenia tekstu. Takie przekreślenie przydaje się na przykład podczas edycji tekstu przez osobę trzecią, jeśli nie jest potrzebny do tej edycji aż tryb recenzji. Możliwe jest również przekreślenie tekstu w ramach tworzenia rozmaitych dokumentów, ankiet.

Rozwiązanie:

 

Aby wykonać przekreślenie tekstu, należy na początek zaznaczyć dany wyraz, który ma być przekreślony. Następnie należy wejść w zakładkę „Narzędzia główne” i wybrać przycisk przekreślenia.

przekreślenie

Warto zaznaczyć, że dany wyraz, który został przekreślony, będzie dość dobrze widoczny spod przekreślenia. Jednocześnie – możliwa jest jego edycja według uznania, jak również napisanie całego zdania z włączonym trybem przekreślonym. Oczywiście, przekreślenie można usunąć, zaznaczając przekreślony tekst oraz znów wybierając przycisk.

Zobacz również:

Oznaczanie wpisów indeksu
Jak ustawić obramowanie strony?
Jak wstawić wykres w dokumencie Word?
Jak zmienić kolor tła tabeli?
Jak ustawić marginesy dokumentu do bindowania?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady