Jak przenieść wykres w Excelu?

Problem:
Jak przenieść wykres w Excelu?
 
Jeśli utworzyliśmy wykres, a następnie postanowiliśmy zmienić jego położenie, można tego dokonać na dwa sposoby. Pierwszy, doskonale znany wszystkim, to kopiowanie. Drugi, mniej popularny, to przenoszenie.
 
Rozwiązanie:
Aby skopiować wykres zaznaczamy go (klikając w obrębie wykresu). Wybieramy, z menu podręcznego myszy, opcję Kopiuj. Otwieramy docelowy skoroszyt lub arkusz. Wklejamy w wybrane miejsce.
 
Przenoszenie jest możliwe jedynie w obrębie Skoroszytu. Klikamy w obszarze wykresu, aby uzyskać dostęp do kart kontekstowych Narzędzia wykresów. Przechodzimy na kartę Projektowanie. W sekcji Lokalizacja klikamy formant Przenieś.
Pojawia się okno dialogowe Przenoszenie wykresu.
 
Mamy tu do wyboru dwie opcje:
  • Nowy arkusz – gdzie wpiszemy nazwę dla nowego arkusza w danym skoroszycie.
  • Obiekt w – wstawi wykres, jako obiekt w jednym z istniejących arkusz.
 
My wybierzemy to pierwsze rozwiązanie – utworzenie specjalnego arkusza dla wykresu sprawi, że będzie on lepiej wyeksponowany. Wykres jest wówczas jedynym elementem tego arkusza.
 

Zobacz również:

Excel 2007: Nowe zakresy zestawów danych
Jak szybko dopasować szerokość i wysokość komórek do tekstu?
Jak wstawić pole wyboru do arkusza?
Jak zmienić globalnie separator dziesiętny liczb (z przecinka na kropkę i odwrotnie)?
Miejsca dziesiętne, cyfry znaczące i zera nieznaczące

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady