Jak przygotować mini-notatki w Wordzie?

Mini-notatki kojarzą się głównie ze ściągawkami szkolnymi czy w trakcie egzaminów na studiach. Tymczasem jednak mogą być one przydatne również podczas rozmaitych wystąpień, ponieważ nie zajmują dużo miejsca i mogą być przyklejone czy ukryte na każdym przedmiocie.

Rozwiązanie:

 

Aby przygotować mini-notatki w Wordzie, należy na początku stworzyć zwykły tekst, który chcemy w mini-notatkach zachować. Gdy tekst jest już stworzony, przechodzimy do opcji drukowania, wchodząc w menu „Plik” i wybierając opcję „Drukuj”.

mini-notatki

Następnie w menu „Ustawienia” zjeżdżamy na sam dół, gdzie znajduje się domyślnie ustawiona opcja „1 strona na arkusz”. Poprzez kliknięcie otwieramy rozwijane menu i wybieramy którąś z opcji, które pozwolą na umieszczenie kilku stron na drukowanym arkuszu, czyli na jednej kartce. W przypadku opcji „16 stron na arkusz” musimy pamiętać o bardzo małej czcionce, którą zostaną wydrukowane notatki.

mini-notatki

Po wyborze drukujemy zawartość dokumentu. Wszystkie mini-notatki można dowolnie wyciąć i skleić w ramach potrzeb.

Zobacz również:

Jak ustawić obramowanie strony?
Co zrobić, gdy zniknie pasek narzędzi?
Jak wydrukować wybrany fragment tekstu?
Jak szybko przesunąć tekst na następną stronę?
Jak formatować obiekty WordArt?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady