Jak równo ustawić obiekty na slajdzie?

Podczas tworzenia slajdów największym problemem jest równe ustawienie obiektów. Dotyczy to zwłaszcza przypadków, kiedy zależy nam na tym, aby wszystkie obiekty w prezentacji były ułożone na slajdach podobnie. Istnieje prosty sposób, aby ułożyć równo obiekty na slajdach bez konieczności używania dużego nakładu wysiłku.

Rozwiązanie:

 

Aby równo ustawić obiekty na slajdzie, klikamy na slajd prawym przyciskiem myszy, po czym wybieramy opcję „Siatka i prowadnice”.

slajdy

Otworzy się nowe okno „Siatka i prowadnice”. Aby ustawiać obiekty niezależnie od siebie, ale w ramach tych samych miejsc na siatce, należy wybrać opcję „Przyciągaj obiekty do siatki” (1). Następnie należy wybrać odległości między prowadnicami siatki (2) oraz zaznaczyć opcję, aby linie siatki były wyświetlane w slajdach (3). Istnieje możliwość wyłączenia tej opcji np. podczas włączania pokazu slajdów czy udostępniania prezentacji dla szerszej publiczności.

slajdy

Takie siatki są włączane dla slajdów, pozwalając na ustawienie odpowiednich obiektów w wygodny sposób. Opcje te można dowolnie edytować.

Zobacz również:

Jak wstawić tabelę do slajdu?
Jak dodać plik PDF do programu pakietu Office?
Jak automatycznie uruchamiać prezentację po starcie Windows 7?
Jak dodać obramowanie do drukowanych slajdów?
Jak formatować gotowe kształty dodane do slajdów?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady