Jak rozdzielić zawartość jednej kómórki do kilku komórek?

Niekiedy podczas kopiowania danych może zdarzyć się, że to, co tworzyło kilka oddzielnych kolumn, zostało wrzucone do jednej komórki jako jedna wartość. Ręczne rozdzielanie w takim przypadku może być czasochłonne oraz dość monotonne, dlatego można dokonać rozdzielenia za pomocą prostej opcji.

Rozwiązanie:

 

Aby rozdzielić zawartość jednej komórki do kilku komórek, należy przede wszystkim zaznaczyć komórkę, w której znajduje się zawartość do rozdzielenia.

rozdzielenie

Następnie należy wejść w menu „Dane”, znajdujące się w zakładkach wstążki menu, i wybrać opcję „Tekst jako kolumny”.

rozdzielenie

W nowym oknie otworzy się kreator przekształcania tekstu na kolumny. W naszym przypadku należy wybrać typ „Rozdzielany” i kliknąć przycisk „Dalej”.

rozdzielenie

W kolejnej odsłonie kreatora należy wybrać odpowiedni ogranicznik – u nas będzie to „Spacja”, należy więc przy niej zaznaczyć okno wyboru. W oknie „Kwalifikator tekstu” należy zaznaczyć „Brak”, a potem wybrać przycisk „Dalej”.

rozdzielenie

W kroku trzecim musimy wybrać format danych w kolumnie. W przypadku liczb wybieramy opcję „Ogólny” i wybieramy przycisk „Zakończ”.

rozdzielenie

Wszystkie wartości z jednej komórki zostały rozdzielone do kolejnych komórek występujących w tym wersie.

rozdzielenie

Zobacz również:

Jak przesunąć kolumnę (wiersz) w inne miejsce?
Jak wstawić hiperłącze do pliku?
Jak wygenerować liczbę losową?
Jak stworzyć niestandardową kartę w wstążce menu?
Jak szybko obliczyć ceny z marżą?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady