Jak schować wstążkę menu w Wordzie?

Program Word umożliwia prosty dostęp do większości niezbędnych funkcji oraz opcji formatowania w pracy z dokumentem poprzez wstążkę menu, znajdującą się na górze strony.

Niekiedy jednak użytkownik potrzebuje większej ilości miejsca na edytowanie dokumentu bądź po prostu na jego pisanie. Wstążka może rozpraszać uwagę mnogością przycisków oraz zmniejszać obszar edytowania i tworzenia dokumentu. Na szczęście, w prosty sposób można ją schować.

Rozwiązanie:

 

Istnieją dwie proste i szybkie drogi do schowania wstążki menu. Pierwsza z nich to wybór przycisku strzałki, znajdującego się obok przycisku „Pomoc” w prawym górnym rogu dokumentu, tuż pod przyciskami minimalizacji, maksymalizacji oraz zamknięcia dokumentu. Strzałka skierowana w górę umożliwia schowanie wstążki, zaś skierowana w dół – jej rozwinięcie.

menu

Drugim sposobem jest dwukrotne kliknięcie na którąkolwiek z nazw zakładek menu, np. „Narzędzia główne”.

Oba sposoby pozwalają na korzystnie ze wstążki w celu formatowania – wystarczy zaznaczyć tekst, jednokrotnie kliknąć na konkretną zakładkę wstążki oraz wybrać rodzaj formatowania. Po wykonaniu danego formatowania wstążka automatycznie zwinie się.

Zobacz również:

Jak wstawić datę lub godzinę?
Jak zabezpieczyć dokument hasłem?
Jak wydrukować dokument po recenzji?
Jak wstawić ułamek?
Jak dodać cień do rysunku lub autokształtu?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady