Jak skopiować tekst do Worda bez formatowania?

Podczas kopiowania tekstu w różnych źródeł jednym z największych problemów jest kopiowanie go razem z formatowaniem. To sprawia, że w jednym dokumencie mamy tekst pisany kilkoma czcionkami, z różnymi pogrubieniami, znaczeniami, formatowaniem jako pole tekstowe. Da się temu jednak w bardzo prosty sposób zapobiec już podczas kopiowania.

Rozwiązanie:

Dla zobrazowania przykładu skopiujemy znany tekst „Lorem ipsum”, stosowany przy zapełnianiu treścią stron internetowych. Zaznaczamy nieduży fragment tekstu i kopiujemy go do schowka.

formatowanie

Następnie wchodzimy w dokument Word, klikamy na wolne pole prawym klawiszem myszy i klikamy na jeden z trzech przycisków widniejących na pojawiąjącym się pasku menu. Przycisk ten oznacza kopiowanie samego tekstu, bez zachowania pierwotnego dla źródła formatowania.

formatowanie

Zobacz również:

Jak dodać numerację tekstu?
Co zrobić, kiedy zmieniamy treść dokumentu po wygenerowaniu spisu treści?
Jak ustawić odległość obramowania od tekstu?
Co zrobić, gdy zniknie pasek narzędzi?
Formatowanie czcionki

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady