Jak sprawdzić pisownię dokumentu w obcym języku?

W programie Word tworzone są przede wszystkim treści tekstowe, dlatego tak istotne jest, aby miały one poprawną formę. Warto przy tym zauważyć, że program umożliwia nie tylko pisanie w języku polskim, ale również innych językach obcych, zależnie od zainstalowanego dodatku językowego.

Rozwiązanie:

 

Aby ustawić język sprawdzania pisowni, należy wejść w zakładkę Recenzja, a tam wybrać przycisk „Język”. Następnie w rozwijanym menu należy wybrać opcję „Ustaw język sprawdzania”.

język

Pokaże się nowe okno dialogowe, gdzie na przewijanej liście należy wybrać język, w którym ma być sprawdzana pisownia, a następnie zatwierdzić wybór przyciskiem „OK”.

język

Aby wywołać sprawdzanie pisowni w wybranym języku, należy wejść w zakładkę Recenzja i wybrać przycisk „Pisownia i gramatyka”.

język

Jeśli mamy włączone automatyczne wykrywanie języka, obecnie wykryty język pojawi się na dolnym pasku okna programu.

język

Zobacz również:

Jak stworzyć kolumny z tekstem ciągnące się przez kilka stron?
Jak zapisać szablon dokumentu z obsługą makr?
Jak wygenerować korespondencję seryjną używając danych z Excela?
Jak wstawić rysunek / autokształt?
Jak szybko napisać list biznesowy?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady