Jak sprawdzić pisownię dokumentu w obcym języku?

W programie Word tworzone są przede wszystkim treści tekstowe, dlatego tak istotne jest, aby miały one poprawną formę. Warto przy tym zauważyć, że program umożliwia nie tylko pisanie w języku polskim, ale również innych językach obcych, zależnie od zainstalowanego dodatku językowego.

Rozwiązanie:

 

Aby ustawić język sprawdzania pisowni, należy wejść w zakładkę Recenzja, a tam wybrać przycisk „Język”. Następnie w rozwijanym menu należy wybrać opcję „Ustaw język sprawdzania”.

język

Pokaże się nowe okno dialogowe, gdzie na przewijanej liście należy wybrać język, w którym ma być sprawdzana pisownia, a następnie zatwierdzić wybór przyciskiem „OK”.

język

Aby wywołać sprawdzanie pisowni w wybranym języku, należy wejść w zakładkę Recenzja i wybrać przycisk „Pisownia i gramatyka”.

język

Jeśli mamy włączone automatyczne wykrywanie języka, obecnie wykryty język pojawi się na dolnym pasku okna programu.

język

Zobacz również:

Jak usunąć pole tekstowe?
Jak masowo zmieniać formatowanie wybranych fragmentów tekstu?
Jak zarządzać grupami obiektów?
Jak zaadresować koperty za pomocą korespondencji seryjnej?
Jak podzielić komórki tabeli?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady