Jak sprawdzić pisownię obcego języka w slajdach?

Istnieje możliwość sprawdzenia poprawności pisowni w obcym języku, który użyty został w treści slajdów. Jest to dość prosta czynność, jako że prezentacje PowerPoint są tworzone zazwyczaj za pomocą wypełnionych pól tekstowych. Może być koniecznością, jeśli tworzymy prezentację w języku obcym.

Rozwiązanie:

 

Aby sprawdzić pisownię języka obcego w slajdach, należy wejść w zakładkę Recenzja i wybrać opcję „Język”, a tam z rozwijanego menu funkcję „Ustaw język sprawdzania”.

pisownia

Otworzy się nowe okno dialogowe „Język”, w którym można wybrać język, w którym będziemy tworzyć treść – albo już ją stworzyliśmy. Następnie należy zatwierdzić wybór przyciskiem „OK”.

pisownia

Na dolnym pasku w lewym rogu okna programu znaleźć można informacje na temat tego, jaki język jest aktualnie ustawiony w preferencjach językowych.

pisownia

Aby wywołać sprawdzanie pisowni, należy wejść w zakładkę Recenzja i wybrać opcję „Pisownia”.

pisownia

Zobacz również:

Jak edytować styl tła slajdu?
Jak zmienić styl zdjęcia w albumie fotograficznym?
Jak wydrukować kilka slajdów na jednej stronie?
Jak równo ustawić obiekty na slajdzie?
Jak dodać muzykę z pliku?

Janusz Dreziński

Od ponad 20 lat związany z branżą IT. Pasjonat technologii Microsoft z naciskiem na pakiet Office. Od kilku lat pomaga innym prowadząc portal Office.info.pl oraz rozwiązując ich codzienne problemy dotyczące przede wszystkim programów Microsoft Excel i Word. Jego hobby to żeglarstwo oraz siatkówka, a ulubione miejsce to... Mazury.

Pokaż pozostałe moje porady